KALENDARZ WYDARZEŃ

Dzień Kandydata na UAM online!

Drodzy Kandydaci!

Już w najbliższą sobotę 30 maja czekamy na Was na naszym profilu FB w godz. 13.00 do 15.00.  Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące Naszych kierunków

WAŻNE !
W celu ułatwienia kontaktu z Nami, prosimy o kierowanie pytań dotyczących konkretnych kierunków na stronach FB jednostek:
🌎Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu (geografia-profil ogólny; geoanaliza społeczno-ekonomiczna wspólnie z Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM)
🌎Instytut Geoekologii i Geoinformacji UAM (Ekologia Miasta; Geo-Grafika; Geoinformacja)
🌎Instytut Geologii UAM (Geologia)
🌎Instytut Geografii Fizycznej i Kształtowania Środowiska Przyrodniczego UAM (Geodezja i Kartografia; Hydrologia, Meteorologia i Klimatologia; Zarządzanie środowiskiem)
🌎Katedra Turystyki i Rekreacji UAM w Poznaniu (Turystyka i Rekreacja)

Wspierają Nas również 💪
Rada Samorządu Studentów WNGiG UAM
Studenckie Koło Naukowe Geografów im. Stanisława Pawłowskiego
Koło Naukowe Geologów UAM
Geoinformacja
Geo-Grafika UAM

Jeśli macie pytania, prosimy przesyłajcie je już teraz

Do zobaczenia!


Odwołanie XVIII Dni Turystyki

Szanowni Państwo ,
Zgodnie z decyzją podjętą przez Władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dnia 10 marca 2020r.:
„Z powodu zagrożenia rozprzestrzenianiem się koronawirusa, od środy 11 marca do wtorku 24 marca włącznie, UAM zawiesza wszystkie zajęcia na uczelni – taką decyzję podjął rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Andrzej Lesicki.
Decyzją tą odwołane zostają także wszystkie imprezy sportowe i inne wydarzenia organizowane przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.

„To bardzo trudna decyzja, ale musimy ją podjąć w trosce o bezpieczeństwo pracowników i studentów i Państwa. Liczę, że zostanie przyjęta ze zrozumieniem i spokojem, który w tej chwili jest najważniejszy, aby sprostać dynamicznie zmieniającej się sytuacji – mówi rektor prof. Andrzej Lesicki. (…)”.

Jesteśmy zmuszeni dla dobra nas wszystkich odwołać przypadające na Dni 23 i 24 marca XVIII Dni Turystyki. Prosimy Państwa o wyrozumiałość informujac że wydarzenie odbędzie się w listopadzie 2020 roku,a o szczegółach niezwłocznie Państwa poinformujemy.
Z wyrazami szacunku,

Magdalena Kugiejko


 

Tydzień Geomorfologii WNGiG UAM

Zapraszamy do udziału w poznańskim Tygodniu Geomorfologii, który będziemy obchodzić się w dniu 3 marca br. na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM. Z różnymi aspektami interdyscyplinarnych badań geomorfologów i ich warsztatem badawczym będzie można się zapoznać w trakcie sesji naukowej oraz poprzez udział w warsztatach geomorfologicznych. Spotkaniu towarzyszyć będą wystawy poświęcone problematyce geomorfologicznej.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji spotkania w dnia 3 marca znajdują się w załączniku. Zgłoszenia uczestnictwa w sesji naukowej oraz w wybranych warsztatach tematycznych prosimy przesyłać na adres igig@amu.edu.pl z dopiskiem Geomorfologia, do dnia 21 lutego br. Liczba warsztatów będzie zależna od liczby zgłoszeń.

PROGRAM


 

Szanowni Państwo i drodzy Uczniowie!

zapraszamy do uczestnictwa w XVIII Dniach Turystyki – 23 i 24 marca 2020 roku!

Dwie dekady temu kilka osób wpadło na pomysł zorganizowania studenckiego festiwalu podróżniczego mającego na celu zebranie w jednymi miejscu amatorów podróżowania. Pasjonaci chcieli podzielić się swoim doświadczeniem, poznać dokonania innych, wspólnie spędzić czas biorąc udział w pokazach slajdów oraz relacjach podróżniczych zaproszonych gości (zarówno tych znanych, jak i tych, o których nikt jeszcze nie słyszał).  tym roku odbędzie się XVIII edycja!

Razem z naszymi prelegentami przenosimy się w czasie i przestrzeni, aby odwiedzić najodleglejsze zakątki świata. Wędrujemy po bezkresnych pustkowiach, wspinamy się na najwyższe szczyty, spływamy rwącymi rzekami, przemierzamy lodowe pustynie, zagłębiamy się w gąszcz tropikalnych lasów, poznajemy przyrodę i kulturę w najdalszych zakątkach świata. Cieszymy zmysły zróżnicowaniem barw, kolorów, smaków i dźwięków.

W naszym festiwalu podróżniczym udział może wziąć każdy, bez względu na płeć, wiek czy zasób portfela (nasze pokazy są całkowicie bezpłatne). Każdego roku zapewniamy wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń, a także konkursy z nagrodami. Spotkacie tu zapalonych podróżników, osoby, które mają niesamowite pomysły i je realizują. Osoby, które zarażają pasją, optymizmem, radością i wiarą w dobrych ludzi, a takich można spotkać wszędzie. Po powrocie do domu pozostaje w głowie tylko jedna myśl – spakować plecak i ruszyć w świat!


Szanowni Państwo!
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne już spotkanie Oddziału Poznańskiego PTG, które odbędzie się w sali nr 3 w Collegium Geographicum, w czwartek 9 stycznia 2020 roku o godz. 17:00. Na spotkaniu prelegentem będzie Pani mgr Małgorzata Budna, której wystąpienie brzmi – ” Białoruś – fakty i mity”

Serdecznie zapraszamy!


Drodzy Uczestnicy Nocy Naukowców,

Miło nam poinformować, że kolejna edycja naszej wyjątkowej imprezy naukowej odbędzie się 27 września. Program Nocy Naukowców został opublikowany!

Zapraszamy do zakładki PROGRAM (http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/program/), gdzie już możecie przeglądać i planować Wasz udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Pamiętajcie, że na bardzo wiele wydarzeń nie musicie się rejestrować – wystarczy, że przyjdziecie i będziecie się dobrze bawić razem z nami! Szukajcie wydarzeń, które w kolumnie rejestracja są oznaczone jako NIE. Jest ich naprawdę wiele!

Jeśli chodzi o wydarzenia wymagające zdobycia biletów, to od 9 września od godz. 12:00 jest możliwość zakładania konta (lub skorzystać z kont założonych w zeszłym roku). Następna ważna data to 17 września, godz. 12:00 to wtedy uruchomimy kolejkę pod adresem rejestracja.poznan.nocnaukowcow.pl

Obowiązuje zasada ‚kto pierwszy ten lepszy’!

Jeżeli nie uda Wam się otrzymać wszystkich biletów, będziecie mieć kolejną szansę, w drugiej turze! Od 19 września od godz. 12:00 do 21 września do godz. 21:00 będziecie mogli ponownie wybrać inne wydarzenia na swoich kontach, spośród pozostałych po pierwszej turze, a dnia 24 września o godz.

 Więcej informacji pod adresem www.poznan.nocnaukowcow.pl


Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/2020. Nowy rok szkolny przynosi wiele zmian, pytań, niepewności. Jednocześnie z tego miejsca chciałabym zapewnić Dyrektorów i Nauczycieli że dołożymy wszelkich starań żeby stworzyć wspólnie nową jakość edukacyjną korzystając z wcześniejszych doświadczeń.

Stefan Żeromski, wybitny polski literat, napisał, że „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”, dlatego nigdy nie przestawajmy być spragnieni wiedzy, poznawania otaczających Nas zjawisk.

Nauczycielom życzę, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia, a postępy i osiągnięcia uczniów dawały Państwu dużo zadowolenia i satysfakcji. Niech nie zabraknie Państwu dobrego humoru, kreatywności i chęci rozwijania własnych umiejętności.

Drodzy Uczniowie, każdy dzień nauki to odkrywanie pasji, ciekawości świata, która w Was drzemie. Bo właśnie to jest najważniejsze – abyście wszyscy odnaleźli swoją wymarzoną drogę i nią podążali.


Już dziś mamy zaszczyt zaprosić Państwa wraz ze swoimi uczniami na XVII Dni Turystyki, które odbędą się w dniach 25-26 marca 2019r. na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dzień 25 marca jest w szczególności dla uczniów szkół. Zapraszamy Państwa na ciekawe prelekcje. W tym dniu mogą Państwo wziąć udział w dodatkowych atrakcjach  tj. zwiedzenia Muzeum Ziemi, escape room, oprowadzanie po wydziale z wykorzystaniem audio guide, pokaz dronów oraz inne.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z szerszą ofertą na stronie internetowej www.dniturystyki.pl.

Zawiadomienie XVII Dni Turystyki


Obchody 35-lecia badań UAM na Spitsbergenie

Stacja Polarna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ma zaszczyt zaprosić Państwa na Dzień Polarny na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych dnia 8 lutego 2019 roku o godzinie 11:00 w Auli im. prof. T. Bartkowskiego (sala 21) Collegium Geographicum UAM, ul. Bogumiła Krygowskiego 1.
Obchody dnia polarnego związane są ściśle z przypadającą w 2019 roku 35. rocznicą pierwszej Wyprawy Naukowo-Badawczej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza do zatoki Petunia zlokalizowanej w centralnej części Spitsbergenu – największej wyspy Archipelagu Svalbard. Z tej okazji, w formie praktycznych zajęć warsztatowych, chcielibyśmy przybliżyć Państwu jak wygląda nasza codzienna praca w odległej Arktyce. Cykl warsztatów będzie się składał z krótkich 20 minutowych części poświęconych odrębnym aspektom badań polarnych.
Więcej szczegółów znajdą Państwo w załącznikach.
– Dzień polarny
– Program 35 lat Petuniabukta


28 września 2018 roku

Noc Naukowców na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych

W tym roku w ramach wydarzenia Nocy Naukowców zaplanowaliśmy również wykłady, warsztaty, quizy, wystawy, pokazy oraz stanowiska tematyczne. W inicjatywę zaangażowanych jest wielu studentów, doktorantów i pracowników naszego wydziału.

Proszę pamiętać, że na niektóre wydarzenia podczas Nocy Naukowców wymagana jest rejestracja! Zachęcamy aby sprawdzić program i jeśli to konieczne zarejestrować się na wybrane wydarzenie: http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/rejestracja/

W tym roku jest aż 7 dni na wybór Waszych wydarzeń! Możliwość zakładania kont i określania preferowanych wydarzeń będzie możliwa w dniach od 11 września do 17 września. Następna ważna data to 20 września, godz. 12:00 to wtedy uruchomiona zostanie kolejka! O zdobyciu biletów będzie już decydować moment, w którym ustawicie się w wirtualnej kolejce! http://www.rejestracja.poznan.nocnaukowcow.pl, gdzie będziecie mogli określać swoje preferencje – czyli wydarzenia, w których pragniecie wziąć udział wraz z godzinami oraz minimalną i maksymalną ilością miejsc, która Was interesuje. Obowiązuje zasada – kto pierwszy ten lepszy!

Osobą odpowiedzialną za organizację Nocy Naukowców na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych jest dr Ilona Potocka: ilonek@amu.edu.pl


Inicjatywa Kolorowego Uniwersytetu obejmuje współpracę dzieci z terenu Poznania oraz Wielkopolski. Jesteśmy przekonani, że tak, jak w dorosłym Uniwersytecie, tak i tutaj dojdzie do spotkania ludzi z pasją, którzy będą wzajemnie się od siebie uczyć. Uczeni przekażą dzieciom swoją wiedzę, a dzieci zapewne swój zapał i pozytywną energię.

Gospodarzami poszczególnych wykładów KOLOROWEGO UNIWERSYTETU będą poszczególne Wydziały Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ten sposób dzieci zapoznają się z całą naszą Uczelnią. Młodzi studenci, otrzymają indeksy, a na koniec ci, którzy zdobędą wpisy ze wszystkich spotkań, zostaną wyróżnieni dyplomami w czasie uroczystego Absolutorium.

Na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych „mali studenci” zawitają dnia 11 października br. gdzie w podniebną przygodę zabierze wszystkich mgr Jakub Sypniewski w swoim wystąpieniu pt.: „Patrzcie do góry! Balony, rakiety, chmury!” Życzymy udanych lotów.


Dzień Kandydata UAM

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zaprasza nauczycieli wraz z uczniami na pierwszy Dzień Kandydata na UAM, który odbędzie się 26 października 2018 roku na terenie Kampusu Morasko w Poznaniu (Wydział Chemii, ul. Umultowska 89b) w godzinach 10.00-15.00.

Uczniowie będą mogli:

  • zapoznać się z kompleksową ofertą dydaktyczną w jednym miejscu,
  • zobaczyć prezentacje wszystkich wydziałów i jednostek zamiejscowych,
  • spotkać się z przedstawicielami samorządu studenckiego i Biura Karier,
  • uzyskać informacje o wyjazdach zagranicznych, zajęciach sportowych, zajęciach dodatkowych,
  • wziąć udział w wykładach, warsztatach i spotkaniach z naukowcami.

Dla nauczycieli przewidziane zostały specjalne warsztaty o tematyce pedagogicznej.

Wszelkie pytania o przebieg i udział w imprezie proszę kierować do koordynatora projektu:
Marty Gruszczyńskiej marta.gruszczynska@amu.edu.pl, tel. 662 099 097
lub do Petry Zielińskiej petra.zielinska@amu.edu.pl, tel. 61 829 4402.


14 listopad 2018 rok

Dzień Systemów Informacji Geograficznej (GIS Day) jest corocznym międzynarodowym świętem użytkowników Systemów Informacji Geograficznej (GIS). Odbywa się zawsze w środę podczas Tygodnia Świadomości Geograficznej. W tym roku obchodzony będzie na świecie już po raz piętnasty.

Celem Dnia GIS-u jest uświadomienie społeczeństwu znaczenia tych systemów na polu nauki, technologii informacyjnej, działań administracyjno-społecznych i gospodarczych. W tym dniu na całym świecie profesjonaliści wprowadzają młodzież i osoby zainteresowane w tajniki GIS-u oraz wskazują jak i gdzie można czerpać nieograniczone korzyści z nowej dziedziny nauk geograficznych.

Serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniu, zgłoszenia proszę kierować do Pana Mateusza Ośko (osko1996@gmail.com), jednak zgłoszenia prosimy  przesyłać na naszego maila wydarzenia: gisday.uam@gmail.com.


Sesje naukowe na WNGiG

Tematyka proponowanych wykładów jest zawsze zróżnicowana i odzwierciedla współczesne oblicza geografii. Przedstawiane zagadnienia w sesjach naukowych z pewnością zainteresują nie tylko przedstawicieli środowiska naukowego, ale także nauczycieli, uczniów i studentów chcących poszerzyć wiedzę z zakresu geografii.
*Niebawem pojawią się proponowane terminy i tematy prelekcji.

 


Zebrania Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego

Minęła pierwsza połowa wyjątkowego roku 2018 – Roku Polskiej Geografii i 100-lecie utworzenia Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Aktywność Oddziału Poznańskiego PTG obejmuje realizację stałego cyklu prelekcji oraz różnorodne inicjatywy.
Od października wznawiamy cykl prelekcji z zakresu nauk geograficznych, na których zaproszeni goście przedstawiać będą wyniki swoich prac badawczych oraz podzielą się wrażeniami z ekspedycji i podróży.

Program prelekcji w Oddziale Poznańskim PTG do pobrania będzie na stronie www OP PTG.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach!


Festiwal Dni Turystyki jest coroczną imprezą odbywająca się na przełomie zimy i wiosny na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Jest to kilkudniowy cykl prelekcji, warsztatów na temat podróżowania. Razem z naszymi prelegentami przenosimy się w czasie i przestrzeni, aby odwiedzić najodleglejsze zakątki świata.

W festiwalu podróżniczym udział może wziąć każdy, bez względu na płeć, wiek czy zasób portfela (nasze pokazy są całkowicie BEZPŁATNE). Każdego roku zapewniamy wiele atrakcji  i niezapomnianych wrażeń, a także konkursy z nagrodami.

W roku szkolnym 2018/2019 odbędzie się już XVII edycja Dni Turystyki, gdzie na pewno spotkają tu Państwo zapalonych podróżników, osoby, które mają niesamowite pomysły i je realizują. Po powrocie do domu pozostaje w głowie tylko jedna myśl – spakować plecak i ruszyć w świat!

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału również uczniów i nauczycieli, dla których przewidziane są ciekawe wykłady i warsztaty. Wszystkie informacje o Festiwalu Dni Turystyki  znajdą Państwo na stronie http://dniturystyki.pl/,  następnie podaję bezpośredni kontakt do osoby odpowiedzialnej za współpracę ze szkołami kontakt.dniturystyki@gmail.com.


FESTIWAL NAUKI I SZTUKI

„Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to niepowtarzalna okazja, by zapoznać się z dorobkiem naukowym z najróżniejszych dziedzin, poszerzyć wiedzę na temat specjalistycznych zagadnień, wziąć udział w różnorodnych prezentacjach i warsztatach oraz zrelaksować się, obcując ze sztuką na wystawach plastycznych i koncertach. Jesteśmy przekonani, że każdy z festiwalowych gości znajdzie w programie propozycje odpowiadające jego zainteresowaniom”.
Źródło: (www.festiwal.trylion.com)